Unitary Cayley grafların baskınlık sayısının incelenmesi

Yükleniyor...
Küçük Resim

Tarih

2012-07-10

Dergi Başlığı

Dergi ISSN

Cilt Başlığı

Yayıncı

Selçuk Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü

Erişim Hakkı

info:eu-repo/semantics/openAccess

Özet

Bu çalışmada tarafımızdan ilk defa sınırlandırılmış olan unitary Cayley grafların baskınlık sayısı ile ilgili sınır değerleri bulunmuştur. Daha sonra bu sınırlar Unitary Cayley grafların belli sınıfları için çap değerleri ile yeni bir sınır değeri elde edilmiştir. Yine aynı sınıflandırmayı kullanarak unitary Cayley grafların klik ve kromatik sayılarının değerleri baskınlık sayısı ile kıyaslanmıştır.
In this study we are obtained the bounds over unitary Cayley graphs in terms of domination numbers which are given at the first time in the literature. Moreover, by using the value of radius of the bounds over unitary Cayley graphs, it has been obtained some new bounds. Furthermore, again using by same classification, it has been compared domination, clique and chromatic numbers.

Açıklama

Anahtar Kelimeler

Baskınlık sayısı, Graf teori, Spectral graf teori, Unitary cayley graf, Klik sayısı, Kromatik sayısı, Domination number, Graph theory, Unitary cayley graph, Clique number

Kaynak

WoS Q Değeri

Scopus Q Değeri

Cilt

Sayı

Künye

Yıldırım, B. (2012). Unitary Cayley grafların baskınlık sayısının incelenmesi. Selçuk Üniversitesi, Yayımlanmış yüksek lisans tezi, Konya.