Hızlandırılmış yaşlandırmadan sonra ışıkla sertleşen kompozit ve fiberle güçlendirilmiş kompozitlerin renk stabilitesinin incelenmesi

Yükleniyor...
Küçük Resim

Tarih

2008

Dergi Başlığı

Dergi ISSN

Cilt Başlığı

Yayıncı

Selçuk Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü

Erişim Hakkı

info:eu-repo/semantics/openAccess

Özet

Işıkla sertleşen kompozit ve fiberle güçlendirilmiş kompozitlerin hızlandrılmış yaşlandırmaya tabi tutulmasından sonra en fazla renk değişimi P.PostA1Ribbond grubunda, en az renk değişimi ise M.EstA1EverstickNet grubunda meydana gelmiştir. Renk değişimi restorasyonların değiştirilmesi gerekli değerden (?E=3,3) küçük çıkmıştır.
After the Investigation Of The Color Changes Of Light Cured Composites And Fiber Reinforced Composite Materials After Accelerated Aging the most color change was seemed at the P.PostA1Ribbond group and the least color change was seemed at the M.EstA1EverstickNet group. Color change was smaller than the ?E=3,3 so restorations must not be change.

Açıklama

Anahtar Kelimeler

Hızlandırılmış yaşlandırma, Accelerated aging, Işıkla sertleşen kompozit, Light curing composite, Fiberle güçlendirilmiş kompozit, Fiber reinforced composite, Renk stabilitesi, Color stability

Kaynak

WoS Q Değeri

Scopus Q Değeri

Cilt

Sayı

Künye

Tunçdemir, A. R. (2008). Hızlandırılmış yaşlandırmadan sonra ışıkla sertleşen kompozit ve fiberle güçlendirilmiş kompozitlerin renk stabilitesinin incelenmesi. Selçuk Üniversitesi, Yayımlanmış doktora tezi, Konya.