The attitudes of the students in sofl towards call

Yükleniyor...
Küçük Resim

Tarih

2011

Dergi Başlığı

Dergi ISSN

Cilt Başlığı

Yayıncı

Erişim Hakkı

info:eu-repo/semantics/openAccess

Özet

Çok yönlü bilgisayar iletişim araçları ve internetin ortaya çıkışıyla birlikte dil öğretiminde bilgisayarların rolü dünyanın dört bir yanındaki yabancı dil öğretmenlerinin karşılaştığı önemli bir konu haline gelmiştir. Bilgisayar destekli dil öğrenme etkinlikleri ve internet kaynakları İngilizce öğretmenlerine bilgiye tek başlarına hızlı ve rahat şekilde erişmelerine yardımcı olur. Ayrıca eğitim alanlarında Yabancı Dil Hazırlık Okulu’nda yoğun bir programla İngilizce öğrenen öğrenciler, gelecek yaşamları için çok çeşitli beceri ve nitelikler kazanırlar. Bu bakımdan teknoloji insanları çok fazla bilgiye ulaşmak için kendi kendilerine ayırt edebilme özelliğine sahip olmaya zorlamaktadır. Bu çalışma Yabancı Dil Hazırlık Okulunda öğrenim gören öğrencilerin bilgisayar destekli dil öğrenme ile ilgili yeni bakış açılarının farkına varabilmeleri için dile getirdikleri ifadelerden ortaya çıkan tutumlarını açıklamaktadır. Selçuk Üniversitesi YDYO’daki 171 öğrencinin katıldığı anket, öğrencilerin internetle ilgili bilinçli olduklarını göstermiştir.
With the advent of multimedia computing and the Internet, the role of computers in language instruction has now become an important issue confronting large numbers of language teachers throughout the world. Computer Assisted Language Learning (CALL) facilities and internet resources help English teachers to search lonely to get information in a stable and comfortable manner. Besides, at educational areas, students who start learning English in an intensive program in School of Foreign Languages get various capacities and properties for their future life. In that sense, technology makes people to have self-differentiated features in order to get wide range of knowledge. This study points out the attitudes of students, who attend School of Foreign Languages, with regard to CALL by considering their tendencies emerging with described statements to realize new generation perspectives. The questionnaire applied to 171 students in SOFL at Selçuk University examined the consciousness of students towards internet.

Açıklama

Anahtar Kelimeler

Bilgisayar destekli dil öğrenimi, CALL, eğitim teknolojisi, educational technology

Kaynak

Ahi Evran Üniversitesi Kırşehir Eğitim Fakültesi Dergisi

WoS Q Değeri

Scopus Q Değeri

Cilt

12

Sayı

2

Künye

Aslan, Y. (2011). The Attitudes Of The Students İn Sofl Towards Call, Ahi Evran Üniversitesi Kırşehir Eğitim Fakültesi Dergisi, 12(2), 255-269.