Fazli'nin Cami-i Kasas ve Kitab-ı Fazullah mesnevileri

Yükleniyor...
Küçük Resim

Tarih

2012

Dergi Başlığı

Dergi ISSN

Cilt Başlığı

Yayıncı

Selçuk Üniversitesi Edebiyat Fakültesi

Erişim Hakkı

info:eu-repo/semantics/openAccess

Özet

Her bilim dalında olduğu gibi sosyal bilimler alanında çalışanlar da zaman zaman değişik sorunlarla karşılaşmaktadırlar. Bu sorunların basında da katalog bilgilerindeki hatalar gelmektedir. Bu makalede Yapı Kredi Sermet Çifter Araştırma Kütüphanesi Yazmalar Kataloğu’nda göze çarpan bir yanlışlığa işaret edilerek doğurduğu olumsuz sonuçlar üzerinde durulmaktadır.
Like in every branch of science academics, who work in the field of social science, could face with problems from time to time. One of the major problems in the field is the mistakes and inaccuracy of catalogue information. In this article the mistakes in the Yapı Kredi Sermet Çifter Arastırma Kütüphanesi Yazmalar Katalogu (Yapı Kredi Sermet Çifter Research Library Manuscript Catalogue) will be examined and the negative consequences of them will be discussed.

Açıklama

URL: http://sefad.selcuk.edu.tr/sefad/article/view/54

Anahtar Kelimeler

Fazli, Cami-i kasas, Mesnevi, Kitab-ı Fazullah, Masnawi, Sermet Çifter Resarch Bibliotheca, Sermet Çifter Araştırma Kütüphanesi

Kaynak

Selçuk Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Dergisi

WoS Q Değeri

Scopus Q Değeri

Cilt

Sayı

Künye

Sevgi, A. (2012). Fazli'nin Cami-i Kasas ve Kitab-ı Fazullah mesnevileri. Selçuk Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Dergisi, (27), 1-6.